باتری های AGM که کوتاه شده عبارت Absorbed Glass Mat به معنی تحت اللفظی “نمد شیشه ای جذب کننده” شناخته میشوند، نوعی باتری زیر مجموعه باتری های سیلد سرب اسیدی هستند.

یکی از اجزا این باتری ها ماده ای از جنس فایبرگلاس می باشد که در میان لایه ای نمدی مانند پیچیده شده است. وجود لایه فایبر گلاس محتویات اسیدی را به خود جذب مینماید باعث جلوگیری از ریزش محتویات باتری به بیرون میشود. به همین دلیل در زمان استفاده از این باتری ها نگرانی در مورد ریزش و نشت اللکترولیت نخواهید داشت.

ترکیبات منحصر به فرد مورد استفاده در باتری های AGM این اجازه را به آنها میدهد تا بتوانند جریان های بالایی را فراهم آورند و در عین حال طول عمر بالایی داشته باشند.

همچنین این تکنولوژی مقدار مقاومت داخلی را کاهش میدهد و کمک میکند تا باتری ها بتوانند در دماهای پایین نیز به راحتی استارت بخورند و راه اندازی شوند. علاوه بر آن کاربران میتوانند از قابلیت شارژ عمیق این باتری ها نیز بهره مند شوند. این باتری ها همچنین تا ۵ برابر سریعتر از باتری های معمولی(Flooded Battery)  امکان شارژ را دارند .

*استفاده های رایج:

باتری های AGM در سال ۱۹۸۰  به دلیل وزن مناسب آنها و همچنین کارایی بالا آنها برای اولین بار در هواپیماهای نظامی و همچنین باتری های UPS مورد استفاده قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *