• تهران، سعادت آباد، بلوار دریـا، خیابان سردار دریا،کوچه عیسی پور - پ 4
  • info@kermanbattery.com

با باتری های خودرویی پاورسل و مگاسل کیفیت را تجربه کنید!

روش صحیح باتری به باتری

در این مطلب قصد داریم روش صحیح باتری به باتری را آموزش دهیم. در نظر داشته باشید که این کار حتما می بایست توسط افراد فنی و با ابزارآلات مخصوص انجام شود. نیازمندی های این کار عبارت است از:

  • کابل باتری به باتری استاندارد

    حتما از کابل با ضخامت استاندارد مسی با ضخامت مناسب استفاده شود.

  • انبر یا گیره سالم

    به منظور برقراری جریان مناسب و یکنواخت حتما انبر یا گیره کابل سالم باشد.

شکل شکل شکل

هشدار! 

اگر در سیستم برق خودرو خاموش (که استارت نمیخورد) مشکلی وجود داشته باشد، ممکن است در هنگام اتصال کابل های باتری به باتری، به سیستم برقی خودرو سالم خسارت وارد شود. در این جا نحوه صحیح باتری به باتری کردن خودرو را شرح می دهیم. اگر خودرو شما استارت نمیخورد اولین کاری که باید انجام بدهید این است که از سلامت و داشتن شارژ کامل باتری مطمئن شوید. اگر استارت زدید و خودرو استارت نخورد، برای آزمون میزان شارژ کافی، ابتدا سوییچ را باز کنید و یکی از شیشه ها را بالا پایین کنید یا برف پاکن را راه بیاندازید. اگر سرعت همیشگی را نداشت، این یعنی شارژ باتری کامل نیست یا اصطلاحا باتری خوابیده! اگر برق در پشت امپر خودرو نیامد و اصلا برف پاکن حرکتی نکرد ابتدا کابل های اتصال به باتری را بررسی کنید و از اتصال کامل آنها به سر قطب باتری مطمئن شود. اگر اتصال کابل ها درست باشد و باتری هم خراب نشده باشد با شارژ آن، دوباره راه اندازی می شود. یکی از ساده ترین راه های شارژ باتری، باتری به باتری کردن است. برای این کار به یک کابل مخصوص باتری به باتری و یک خودرو دیگر نیاز دارید.

اول ایمنی 

قبل از شروع به کار اطمینان حاصل کنید که هیچ وسیله فلزی یا جواهرآلاتی در دست نداشته باشد. برای انجام عملیات باتری به باتری حتما از دستکش و عینک محافظ استفاده کنید و از استعمال دخانیات به شدت پرهیز کنید.